Čtvery Vánoce (Four Christmases)

2. ledna 2009 v 13:13 | >Sue<
Každá idylka jednou končí. A to se letos stalo Bradovi a Kate. Každého 25. prosince tento šťastně nesezdaný a dobře postavený pár ze San Francisca dodržuje tradici trvající od prvního roku, kdy se spolu seznámili - a totiž že prchnou před svým příbuzenstvem na odpočinkovou dovolenou plnou legrace v některé z exotických destinací.

Na této dovolené pak u bazénu popíjejí margarity a oslavují konec roku se spokojeným pocitem, že se jim opět podařilo uniknout chaosu a emocím jim čtyř nejbližších rodin, tj. rozvedeným rodičům, hádajícím se sourozencům, neovladatelným dětem a všem těm nepříjemnostem a trapným momentům, jež dokreslují kolorit každých Vánoc.

Jenže tento rok se jim to nepodaří.Brad a Kate sice mají jako obvykle zabaleny nezbytné kraťasy i sluneční brýle, jenže na sanfranciském letišti je uvězní mlha, kvůli které byly zrušeny veškeré odlety. Mnohem horší navíc je, že je při natáčení reportáže o situaci na letišti zachytí místní televizní stanice, a že se tudíž všichni ve městě včetně jejich rodičů dovědí, že se jim nepodařilo odletět. V takové chvíli už není žádného úniku ani omluv, a tak je doma očekává Bradův otec. A taky Katina matka. A Bradova matka. I Katin otec.

Jak se tak navzájem podporují v ochotě absolvovat maratón návštěv, Brad i Kate očekávají jen to nejhorší - a to je také přesně to, co proběhne. Jenže zatímco Brad počítá minuty do jejich vysvobození, Kate najednou začne pociťovat i tikání trošku jiných hodin. Ke konci dne tak Brad i Kate získávají jiný pohled na to, odkud vlastně přišli… a také kam vlastně směřují. Poznat sebe samotné i jeden druhého navzájem jací vlastně jsou jim nakonec nabídne šanci prožít opravdovou lásku, na jakou si dosud jenom hráli. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.